لباس مخمل بچه گانه بسیار جذاب و زیبا

لباس مخمل بچه گانه بسیار جذاب و زیبا

لباس مخمل بچه گانه به لطافت پوست فرزند شماست! پارچه مخمل نرم و لطیف و در عین حال لوکس است که از ترکیب الیاف ابریشم و ریون تهیه می شود. با این حال امروزه نوع ابریشمی این پارچه به دلیل قیمت گزاف کمیاب است.


جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۱۱۰۶ بازدید

به دلیل حساسیت پوست کودک، لباس‌های کودکان معمولا از جنس پنبه، مخمل و... تهیه می‌شود. با این حال نگهداری و شستشوی لباس مخمل بچه گانه نیز قواعد خاص خود را دارد که در ادامه به اختصار با آن آشنا می‌شود

  • شستشو و نگهداری لباس مخمل

بهترین و اولین گام مطالعه برچسب شستشوی لباس است.

برخی از پارچه‌های مخمل، از جمله مخمل بافته و مخمل ساده، باید با بخار تمیز شوند. با این حال انواع دیگر مخمل قابلیت شستشو با ماشین را دارند. در صورتیکه در مورد جنس مخمل دچار شک و تردید هستید، بهتر است لباس مخمل خود را به خشکشویی بسپارید.

  • برای از بین بردن چروک‌های خفیف، از بخار استفاده کنید.

برای این منظور بهتر است از دستگاه بخار استفاده کنید. اگر دستگاه بخار در دسترس نبود، از بخار اتو از راه دور استفاده کنید و یا لباس مخمل را در محیطی مانند حمام بخار قرار دهید. در صورتی که چروک‌ها عمیق هستند، می‌توانید از بخار کتری برای از بین بردن چروک‌ها بهره ببرید. اطمینان حاصل کنید که لباس با کتری تماس مستقیم پیدا نمی‌کند.

  • هرگز لباس مخمل را اتو نکنید.

گرما و سنگینی اتو باعث ترک خوردن بافت لباس مخمل می‌شود. همچنین، اتو کردن احتمال سوزاندن پارچه مخمل را بالا می‌برد.

در صورتیکه لباس در مخمل شما چروک‌های عمیق، له شدگی و یا لکه دیده می‌شود، بهترین کار سپردن آن به خشکشویی است. خشکشویی‌های بزرگ ابزار‌های ویژه‌ای برای بازیابی لباس مخمل در اختیار دارند.

  • لباس مخمل را تا نکنید.

تا کردن لباس مخمل باعث ایجاد چروک در بافت پارچه می‌شود. در نتیجه بهتر است لباس مخمل را با کاور آویزان کنید.

  • لکه‌های لباس مخمل را به صورت نقطه‌ای تمیز نکنید.

در صورتی که لباس مخمل با نوشیدنی لکه دار شد، از شستشوی نقطه‌ای و چنگ زدن به بافت پارچه خودداری کنید. لباس را در آب غوطه ور کنید و با تکان دادن لکه را از میان ببرید.