۱۳ سیاست زنانه در همسرداری

۱۳ سیاست زنانه در همسرداری

سیاست‌ های زنانه در همسرداری بسیار بر کیفیت رابطه شما با همسرتان تاثیرگذار است. روابط همواره چالش‌های خودشان را دارند، اما در صورت رعایت برخی نکات می‌توان در این رابطه رشد نمود و طعم خوشبختی را مزه کرد.


شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۹۵۵ بازدید

آیا فکر می‌کنید که در یک رابطه بالغانه قرار دارید؟ روابط می‌توانند چالش‌های خاص خودشان را داشته باشند، اما همیشه سیاست‌ های زنانه در همسرداری می‌تواند از بسیاری مشکلات زناشویی پیشگیری کند. مطلب زیر را دنبال کنید تا در رابطه با سیاست‌ های زنانه و آنچه زنان پخته از آن‌ها دوری می‌کنند، بیشتر بدانید.

سیاست‌ های زنانه در همسرداری

۱. بعد از ازدواج روابط دیگرتان را فدا نکنید

بسیاری از افراد هستند، زمانی که در یک رابطه عاطفی قرار می‌گیرند یا ازدواج می‌کنند، از سایر دوستان خود جدا می‌شوند. این امر در دوران ابتدایی زندگی مشترک قابل فهم است، اما باید به یاد داشته باشید که دوستان و خانواده‌تان خیلی قبل‌تر در زندگی شما حضور داشته اند. زنان سیاستمدار اطمینان حاصل می‌کنند که میان همه روابط خود تعادل وجود دارد.

۲. از همسر خود تشکر کنید

بعد از اینکه مدتی در یک رابطه بوده‌اید، خیلی ساده فراموش می‌کنید که از کار‌های کوچک همسرتان تشکر کنید. اما زنان سیاستمدار می‌دانند که این زندگی مشترک همچون یک هدیه است که باید قدر آن را دانست. پس فراموش نکنید که زیاد از واژه‌ی لطفا و متشکرم استفاده کنید.


۳. سعی کنید استقلال مالی داشته باشید

مهم نیست که شریک زندگیتان چقدر خوب و حمایتگر است، اما اینکه به طور کامل استقلال مالیتان را واگذار کنید به معنی از دست دادن استقلال است. زنان مستقل مجبور نیستند در رابطه با همه چیز از همسرشان اجازه بگیرند یا سوال کنند. این کار باعث از بین رفتن احساس غرور و شادیتان می‌شود.


۴. تنها بر ضعف‌های همسرتان تمرکز نکنید

سیاست های زنانه در همسرداری یعنی به جای اینکه بر ویژگی‌های منفی همسرتان تمرکز کنید، ویژگی‌های خوب او را ببینید. همسرتان را به خاطر اشتباهات یا بدی‌ها سرزنش یا قضاوت نکنید، به جای آن درک کنید که آن‌ها هم نقص‌هایی دارند، مثل همه‌ی انسان‌های دیگر.


۵. از رویاهایتان دست نکشید

شما باید این موضوع را درک کنید که قرار نیست بعد از ورود به یک زندگی مشترک، سیری نزولی داشته باشید. ازدواج باید به رشد شما کمک کند و بهترین‌ها را برایتان به ارمغان آورد. یک رابطه خوب شما را تشویق می‌کند که رویا‌های خود را دنبال کنید و یک زن متاهل در صورتی می‌تواند کاملا شاد باشد که به دنبال رویاهایش نیز برود.

۶. معیارهای شادی همسرتان را بپذیرید

تنها معیار‌های شما در رابطه با شادی درست نیستند. سیاست‌ های زنانه در همسرداری به این معناست که درک کنید ایده‌ی خوشبختی و شادی برای هرکسی ممکن است متفاوت باشد؛ بنابراین اگر همسرتان گاهی به تنهایی نیاز دارد، این فضا را به او بدهید و در عوض به او محبت کنید.


۷. به خودتان احترام بگذارید

این طبیعی است که در طول یک رابطه انسان دچار تغییر شود، اما اجازه ندهید که رابطه‌تان شما را تغییر دهد، همانطور که نباید این را از همسرتان بخواهید. در یک رابطه نه اجازه بدهید با شما بد صحبت شود و نه خودتان این کار را با همسرتان انجام دهید.


۸. از کنار جمله «دوستت دارم» ساده عبور نکنید

سیاست‌ های زنانه در همسرداری می‌گوید، ارزش این سه واژه را بدانید و همواره سعی کنید این جمله را خاص نگه دارید. لازم نیست در پایان هر جمله بگویید دوستت دارم، در عوض در جای مناسب حتما از آن استفاده کنید تا به همسرتان نشان دهید که چقدر قدردان حضور او هستید.


۹. از شادی خود نگذرید

زنان بالغ و خوش فکر، اهمیت شادی خود را می‌دانند و اگر در یک رابطه راضی نباشند در آن نمی‌مانند. باید آگاه باشید که شریک زندگی شما بخشی از خوشبختی شماست و باید کسی باشد که می‌تواند این احساس را در شما ایجاد کند.

۱۰. همه‌ تصمیم‌ها را به همسرتان واگذار نکنید

در یک رابطه بالغانه هر دو طرف به تصمیمات یکدیگر احترام می‌گذارند. این تصمیمات می‌توانند بزرگ باشند مانند داشتن فرزند یا کوچک مثل آنکه امشب برای شام به چه رستورانی برویم. در هر صورت هر دو باید به تصمیمات و نظرات یکدیگر احترام بگذارید.


۱۱. جزئیات رابطه‌تان را با همه در میان نگذارید

یکی از راز‌های سیاست‌ های زنانه در همسرداری این است که از ارزش رازداری آگاه باشید. لزومی ندارد که همه‌ی دنیا از اتفاقات میان شما با خبر باشند، پس مشاجرات و اختلافات را در فضای مجازی و ... پخش نکنید. در عوض با همسرتان بر سر حل مشکل صحبت کنید.


۱۲. دستاورد‌های همسرتان را نادیده نگیرید

شما به عنوان زنی سیاستمدار و بالغ، باید بدانید که دوست داشتن یک نفر به این معناست که بخواهید او تا جایی که می‌شود خوشحال باشد. دستاورد‌های او را جشن بگیرید و ستایش کنید.


۱۳. از هویت خود دست نکشید

زمانی که وارد یک زندگی مشترک می‌شوید، طبیعی است که گاهی علاقه‌مندی‌های همسرتان برایتان اولویت شود. حتی می‌تواند کم کم به علاقمندی‌های او علاقمند شوید. اما این موضوع نباید به حدی برسد که همه‌ی چیز‌های مربوط به شما در اولویت دوم قرار بگیرند و به جای آن مداما به خواسته‌های همسرتان بپردازید.