الماس کوه نور الماسی 2 برابر بزرگتر از کوه نور رونمایی شد + عکس

الماس کوه نور الماسی 2 برابر بزرگتر از کوه نور رونمایی شد + عکس

بزرگترین الماس جهان که دوبرابر بزرگتر از کوه نور است در هند رونمایی شد، این سنگ گرانقیمت 100 میلیون پوند ارزش دارد.


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۵۳۴۴ بازدید

بزرگترین الماس جهان در هند

الماس جیکوب نادری با سایز بزرگتر از کوه نور به ارزش 100 میلیون پوند در معرض نمایش قرار گرفت که در این بخش از دنیای مد نمناک بیشتر با این سنگ حیرت انگیز آشنا میشوید.الماس کوه نور

الماس کوه نور

گفته می شود که این الماس 184.75 قیراتی (37 گرم) بزرگ ترین سنگ در جهان است. یک الماس بزرگ به ارزش 94 میلیون پوند در هند به نمایش گذاشته شده است.سنگ 184.75 نادر (37 گرم) بخشی از نمایشگاهی در موزه ملی دهلی نو است.

الماس کوه نور

بزرگترین الماس دنیا

این گوهر که به عنوان بزرگ ترین الماس جهان شناخته می شود، قبلاً به عنوان الماس معروف به عنوان "الماس بزرگ سفید" شناخته می شد و فقط دو بار در دست چرخیده است.

این سنگ آنقدر بزرگ و گران است که نظام حیدرآباد آن را در کفش هایش پوشید تا کسی نتواند آن را از او بگیرد.اعتقاد بر این است که این الماس قبل از اینکه ارزش واقعی اش معلوم شود، به عنوان وزنه کاغذ در هند مورد استفاده قرار می گرفته است .

این سنگ گران بها اکنون متعلق به دولت هند است و سایز آن تقریباً دو برابر کوه نور است که بخشی از جواهرات ملی بریتانیا را تشکیل می دهد.

 بزرگترین سنگ دنیا

الماسی دو برابر بزرگتر از کوه نور

گفته می شود کوه نور در نوشته های سانسکریت باستان ظاهر شده است و متعلق به خدای هندی کریشنا است.این سنگ 100 میلیون پوندی که بزرگ ترین الماس جهان بوده است و باعث خونریزی 800 ساله ای شده بود، در قرن سیزدهم از هند استخراج شد.

در سال 1849 توسط یک امپراتور مغول، شاه ایران و اولین پادشاه افغانستان، توسط شرکت هند شرقی در سال 1849 توسط شرکت ملکه ویکتوریا کشف شد.

این الماس بزرگ 105 عیاری که نام آن به معنای "کوهی از نور" به زبان اردو است، به جواهرات ملی اضافه شد و آخرین بار توسط ملکه مادر به تن شد.یک متن قدیمی هندو نشان می دهد که نفرین شده است و افزود:" تنها خدا یا یک زن می تواند آن را با معافیت از مجازات بپوشد."

الماس

الماس 100 میلیون پوندی

هنگامی که هند در سال 2010 از سنگ خواست تا "کفاره گذشته استعمار بریتانیا" را بدهد، دیوید کامرون نپذیرفت.در سال 2016، یک قاضی در پاکستان با شنیدن یک طرح دعوی که ادعا می کند متعلق به این کشور است، موافقت کرد.