گرانترین حلقه‌ های ازدواج جهان در دست چه کسانی است؟

گرانترین حلقه‌ های ازدواج جهان در دست چه کسانی است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گران‌ ترین حلقه‌های ازدواج جهان در دست چه کسانی هستند؟ در این جا فهرستی از زیباترین و گران‌ترین حلقه‌های ازدواج جهان و صاحبان آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۱۹۴ بازدید

حلقه ازدواج نمادی از تعهد و وفاداری بین زن و مرد است. هیچ کس نمی‌داند که اولین بار چه کسی به حلقه ازدواج فکر کرده اما بر طبق شواهد، احتمالا اولین حلقه ازدواج در مصر ساخته‌شده است. حلقه ازدواج در فرهنگ‌های مختلف جایگاه‌های متفاوتی دارد و در بعضی کشورها در دست چپ و در بعضی دیگر در دست راست انداخته می‌شود. در این جا قصد نداریم به فلسفه حلقه ازدواج بپردازیم بلکه می‌خواهیم شما را با گران‌ترین حلقه‌های ازدواج جهان آشنا کنیم و ببینیم این حلقه‌ها در دستان چه کسانی هستند. در متن زیر 10 مورد از گران‌ ترین حلقه‌های ازدواج جهان را به ترتیب از آخر به شما معرفی می‌کنیم.


گران‌ ترین حلقه‌های ازدواج جهان

10. انگشتر یاقوت کبود کیت میدلتون

انگشتر زیبای 450 هزار دلاری کیت میدلتون با داشتن یک یاقوت کبود 18 قیراطی در جایگاه دهم لیست گران‌ ترین حلقه‌های ازدواج جهان قرار دارد. این حلقه برای اولین‌بار در دستان پرنسس دایانا قرار گرفت و بعد از او به فرزندش ویلیام داده‌ شد تا آن را به همسر خود یعنی کیت میدلتون، دوشس کمبریج هدیه کند.


9. الماس صورتی رنگ آنا کورنیکوا

ستاره تنیس جهان، آنا کورنیکوا این حلقه الماس 11 قیراطی صورتی رنگ به ارزش 2.5 میلیون دلار را از نامزد خود انریکه ایگلسیاس هدیه گرفته است. انریکه ایگلسیاس خواننده، ترانه سرا و بازیگر مشهور اسپانیایی است.


8. حلقه الماس کاترین زتاجونز

هنرپیشه مشهور هالیودی، مایکل داگلاس با یک حلقه الماس 10 قیراطی به ارزش 2.7 میلیون دلار از کاترین زتاجونز بازیگر مطرح بریتانیایی درخواست ازدواج کرد و جواب مثبت گرفت. این حلقه زیبا در سال 1920 توسط فرد لیتون طراحی‌شده است.

7. ژاکلین کندی و الماس 40 قیراطی

ژاکلین کندی، همسر سی و پنجمین رئیس‌جمهور آمریکا، جان اف کندی بود. او یک حلقه الماس 40 قیراطی به ارزش 2.8 میلیون دلار از همسر دوم خود، ارسطو اوناسیس دریافت‌ کرد. ژاکلین کندی در طول زندگی خود فقط دوبار این حلقه ازدواج 40 قیراطی را به انگشت انداخت و بعد از آن، انگشتر برای همیشه در صندوق امانات بانک قرارگرفت.

6. الماس 15 قیراطی همسر دونالد ترامپ

این حلقه الماس 15 قیراطی به ارزش 3 میلیون دلار از طرف دونالد ترامپ سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی به همسر سومش ملانیا ترامپ اسلوانیایی هدیده داده‌شد. آقای ترامپ این حلقه ازدواج زیبا را از کشور انگلستان خریداری کرده‌است.

5. الماس آبی جنیفر لوپز

مارک آنتونی، خواننده و تهیه کننده معروف آمریکایی برای نامزد خود جنیفر لوپز یک حلقه الماس 8 قیراطی آبی‌رنگ به ارزش 4.25 میلیون دلار خرید و به او هدیه کرد. او این حلقه ازدواج را از فروشگاه جواهرات نیل لین خریداری‌نمود.


4. حلقه ازدواج 4.5 میلیون دلاری ملکه موناکو

شاهزاده سوم موناکو، در سال 1956 یک حلقه الماس 10 قیراطی به ارزش 4.5 میلیون دلار به همسر خود گریس کلی بازیگر زیبای آمریکایی هدیه‌داد. این حلقه زیبا و گران‌بها یکی از شاهکارهای برند کارتیر است.

3. حلقه الماس پاریس هیلتون

در رتبه سوم جدول گران‌ ترین حلقه‌های جهان، انگشتر زیبای 24 قیراطی پاریس هیلتون قراردارد که با ارزش 4.75 میلیون دلار توسط پاریس لاتسیس یونانی به او داده‌شد. این حلقه ازدواج زیبا یکی از بزرگ‌ترین حلقه‌های جهان محسوب می‌شود و به گفته پاریس هیلتون، او نمی‌توانست آن حلقه را به انگشت خود بیاندازد و انگشت او را اذیت میکرده‌است. بعد‌ها پاریس هیلتون این انگشتر را برای کمک به بازماندگان طوفان کاترینا به فروش‌رساند.

2. الماس 18 قیراطی بیانسه

این حلقه الماس هشت وجهی 18 قیراطی به ارزش 5 میلیون دلار توسط Lorraine Schwart معروف طراحی و توسط جی زی(Jay Z) به همسرش بیانسه، خواننده مشهور آمریکایی تقدیم‌شد.

1. گران‌ ترین حلقه ازدواج جهان

و بلاخره نوبت به مقام اول گران‌ ترین حلقه‌های ازدواج جهان رسید. الیزابت تیلور هنرپیشه زیبای هالیوودی صاحب گران‌ ترین و بزرگ‌ترین حلقه‌ازدواج جهان است. این حلقه الماس بی نظیر 34 قیراطی به ارزش 8.8 میلیون دلارتوسط ریچارد بورتون به الیزابت اهدا‌شد.