کرونا جان ۴۶۲ ایرانی دیگر را گرفت شناسایی ۲۰ ۹۶۳ کرونایی جدید

کرونا جان ۴۶۲ ایرانی دیگر را گرفت شناسایی ۲۰ ۹۶۳ کرونایی جدید

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ایران را تا امروز هفتم اردیبهشت ماه اعلام کرد.


سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰  ۰ نظر   ۹۸ بازدید

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ایران را تا امروز هفتم اردیبهشت ماه اعلام کرد.

به گزارش مشرق، دکتر سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که تا کنون ۷۰۵ هزار و ۱۴۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۸۴ هزار و ۴۰۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۸۸۹ هزار و ۵۵۴ دُز رسید گفت: از دیروز تا امروز ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۹۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۳۸۶ نفر از آنها بستری شدند.

لاری ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۴۳۸ هزار و ۱۹۳ نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۰ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

لاری با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۹۰۷ هزار و ۱۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند، گفت: پنج هزار و ۲۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این خبر که تا کنون ۱۵ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۱۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۷۴ شهر در وضعیت زرد و ۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

گفتنی است، در ۲۴ ساعت گذشته، مجموعا ۶۵ هزار و ۴۴۱ دز واکسن جدید کرونا در سطح کشور توزیع شده که نشان از بهبود نسبی سرعت واکسیناسیون کرونا در ایران دارد . در مجموع تاکنون ۸۸۹ هزار و ۵۵۴ دز واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده است.

کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.