سامسونگ تیزر رسمی تراشه اکسینوس 9825 را منتشر کرد

سامسونگ تیزر رسمی تراشه اکسینوس 9825 را منتشر کرد

سامسونگ تیزر معرفی تراشه‌ اکسینوس ۹۸۲۵ را به‌اشتراک گذاشت. این تراشه قرار است ۷ اوت (۱۶ مرداد) و هم‌زمان با گوشی هوشمند گلکسی نوت ۱۰ معرفی شود


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۰۰۳ بازدید

مدتی است سامسونگ پرچم‌داران گلکسی اس و گلکسی نوت را که در یک سال معرفی می‌شوند، با تراشه‌ی اختصاصی اکسینوس مشابهی معرفی می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد کره‌ای‌ها روال کار خود را تغییر داده‌اند. براساس آخرین اخبار، سامسونگ در حال توسعه‌ی تراشه‌ی بهبودیافته‌ی اکسینوس ۹۸۲۰ است که در گوشی هوشمند گلکسی اس ۱۰ استفاده شده است؛ درنتیجه انتظار می‌رود پرچم‌دار بعدی کره‌‌ای‌ها، گلکسی نوت ۱۰، با تراشه‌ی اختصاصی جدید و ارتقایافته‌ی اکسینوس معرفی شود. پیش‌تر نیز گفته شده بود که گوشی‌های سری گلکسی نوت ۱۰ به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس مجهز نخواهند شد.

اکسینوس ۹۸۲۰ / Exynos 9820

گفتنی است اخیرا گلکسی نوت ۱۰ با تراشه‌ی اکسینوس ۹۸۲۵ ؛ اما تاکنون بخش تولید تراشه‌ی سامسونگ خبر رسمی درباره محصولی با چنین مشخصاتی در خط‌تولید خود منتشر نکرده است. باوجوداین، تیزر رسمی تراشه‌ی جدید اکسینوس که در حساب توییتر سامسونگ به‌اشتراک گذاشته شده است، از معرفی تراشه‌ی به‌روزرسانی‌شده و ارتقایافته‌ی جدید کره‌ای‌ها در ۷ اوت (۱۶ مرداد) خبر می‌دهد.

مطمئنا معرفی تراشه‌ی ارتقایافته‌ی سامسونگ هم‌زمان با گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس اتفاقی نیست. تیزر منتشرشده اطلاعات خاصی از مشخصات تراشه‌ی اختصاصی اکسینوس ۹۸۲۵ نمی‌دهد؛ اما تأیید می‌کند شایعه‌های قبلی درباره‌ی تراشه‌ی جدید کره‌ای‌ها درست بوده است.

انتظار می‌رود تراشه‌ی جدید اکسینوس ۹۸۲۵ جدید باعث بهبود عملکرد کلی دستگاه و ارتقای پردازش تصاویر دوربین و طول عمر بیشتر باتری در مقایسه با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ شود. در گوشی‌های هوشمند خانواده‌ی گلکسی اس ۱۰ که با تراشه‌ی اکسینوس ۹۸۲۰ به بازار عرضه شده‌اند و گوشی‌های هوشمندی که از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ بهره می‌برند، تفاوت عملکرد محسوسی وجود دارد. اگر شایعه‌های قبلی درست باشد، به‌نظر می‌رسد تراشه‌ی اکسینوس ۹۸۲۵ با فرایند ۷ نانومتری تولید شده باشد؛ در‌حالی‌که تراشه‌ی اکسینوس ۹۸۲۰ از فرایند تولید ۸ نانومتری بهره می‌برد. حتی اگر هیچ تفاوت دیگری بین دو تراشه‌ی کره‌ای‌ها وجود نداشته باشد، همین تفاوت‌ فرایند تولید باعث می‌شود طول عمر باتری در دستگاه‌‌های عرضه‌شده با این دو تراشه متفاوت باشد.

همان‌طورکه گفته شد، در‌حال‌حاضر اطلاعات و جزئیات بیشتری از تراشه‌ی اکسینوس ۹۸۲۵ منتشر نشده است و برای آگاهی از اطلاعات بیشتر، تا ۱۶ مرداد باید منتظر باشیم.