تولید تراشه های ۵ نانومتری برای رفع نیاز بازار مخابراتی نسل پنجم

تولید تراشه های ۵ نانومتری برای رفع نیاز بازار مخابراتی نسل پنجم

شرکت تایوانی تی اس ام سی روند برنامه ریزی برای تولید تراشه های ۵ نانومتری خود را به منظور استفاده در بازار نوظهور مخابراتی نسل پنجم سرعت بخشیده است.


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۶۲ بازدید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ونچربیت، تقاضا برای خرید سخت افزارهای سازگار با شبکه‌های نسل پنجم به علت برنامه ریزی برای راه اندازی چنین شبکه‌هایی افزایش یافته و از همین رو شرکت‌هایی مانند تی اس ام سی فرایند برنامهریزی برای تولید تراشه‌های ۵ نانومتری خود را سرعت بخشیده اند.

انتظار می‌رود تولید انبوه این تراشه‌ها توسط تی اس ام سی در نیمه اول سال ۲۰۲۰ آغاز شود. تی اس ام سی تولید تراشه‌های ۷ نانومتری را هم از اواخر سال گذشته میلادی آغاز کرده بود تا مشتریانی مانند اپل و هواوی بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند. پیش بینی می‌شود اپل و هواوی باز هم مشتریان تراشه‌های جدید ساخت شرکت تایوانی تی اس امسی باشند.

البته این تحول به معنای کنار گذاشته شدن تولید تراشه‌های ۷ نانومتری نیست و این تراشه‌ها هم در کنار تراشه‌های ۵ نانومتری در بازار محصولات و خدمات نسل پنجم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

از جمله شرکت‌های رقیب تی اس ام سی که در زمینه تولید تراشه‌های نسل پنجم با این شرکت تایوانی رقابت می‌کنند، می‌توان به ای ام دی، اینتل و سامسونگ اشاره کرد.

اپل قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ از تراشه‌های ۷ نانومتری در آیفون‌ها و آی پدهای خود استفاده کند و از سال ۲۰۲۰ به تراشه‌های ۵ نانومتری مهاجرت کند. اپل در نهایت در سال ۲۰۲۲ به تراشه‌های ۳ نانومتری مهاجرت می‌کند.