سازه بسیار جالب و شگفت انگیز خورشیدی در قزاقستان + عکس

سازه بسیار جالب و شگفت انگیز خورشیدی در قزاقستان + عکس

گروه معمار "Rotterdam-based Fundamental " اخیرا از ایده جالب و دیدنی که برج خورشیدی بود در طی اقدامی جالب و دیدنی مدرن خود رونمایی کردند.


چهار‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲  ۰ نظر   ۹۳۶ بازدید

سازه جالب و مفهومی برج خورشیدی!

معماری و سبک ساختمان سازی همواره یکی از مهم ترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری در اقصی نقاط جهان است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را با سلایق مختلف به خود جذب می کند و این بقدری مهم است که می تواند در اقتصاد هر کشوری موثر باشد و در اشتغال زایی در زمینه های مختلف مفید باشد.

از این رو در دنیای مدرن امروزی همراه با پیشرفت تکنولوژی، علایق و سلایق انسان های امروزی بیشتر در حال تغییر و مدرن شدن می باشد که می بایست طبق سلایق و علایق انسان های امروزی برای کسب درآمد تلاش نمود. به همین دلیل است که شاهد ساخت ساختمان ها و سازه های مدرن هستیم که در همین راستا هر چند مدت طرح و ایده های خاص و مفهومی از سازه های مفهومی در برخی نقاط جهان در رسانه های مختلف منتشر می شود.

برای مثال اخیرا ایده و طرح مفهومی برج خورشیدی در رسانه های کشور قزاقستان منتشر شد که توانست با حواشی و واکنش های متعددی روبرو شود که ساخت آن می تواند تغییر و تحولی اساسی در میان علایق ایجاد نماید و جزء یکی از سازه مدرن امروزی قرار گیرد.

سازه برج خورشیدی هم اکنون به عنوان یک طرح مفهومی است که طبق گفته ها و گزارشات انجام شده در استان نورسلطان واقع در پایتخت قزاقستان ساخته خواهد شد که دارای 12 متر ارتفاع است که ایده جالب در ساخت این سازه حفره بزرگ در داخل آن می باشد که نیاز به مهندسی کاملا حرفه ای نیازمند است!

همچنین گفته شده است که این سازه 75 هزار متر مربع خواهد بود که با کاربردهای مختلفی چون هتل، تجاری، اداری و... ساخته خواهد شد که می توان به اهمیت آن اشاره نمود و این ابر سازه می تواند تا چند سال آینده تبدیل به یکی از مراکز گردشگری کشور قزاقستان گردد که توسط گروه معماران " Rotterdam-based Fundamental " طراحی شده است.