بهترین خوراکی‌ها برای پوست

بهترین خوراکی‌ها برای پوست

مصرف روزانه سبزیجات برای سلامت بدن بسیار مهم است و منجر به بیشترشدن جوانی پوست می‌شود. یک تحقیق نشان داد، مردانی و زنانی که رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و همچنین میوه و ماهی دارند، خطوط کمتری روی صورتشان دارند. اگر می‌خواهید سبزی انتخاب کنید، بهترین گزینه سبزیجات برگ پهن که منابع عالی کارووتنوئیدها، ویتامین C، آهن و کلسیم هستند را انتخاب کنید.متخصصان پوست می‌گویند: کاروتنوئیدها مشتقات ویتامین A دارای خواص اثبات شده برای حفاظت از پوست در مقابل اشعه‌های مضر ماورا بنفش هستند که موجب علائم پیری پوست پیش از موعد همانند لکه‌های پیری، خطوط ریز و چروک‌ها و از دست‌رفتن انعطاف‌پذیری پوست می‌شوند.


شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۰۷ بازدید

میوه

میوه‌ها تقویت‌کننده سلامتی هستند اما خوردن میوه‌های حاوی یک نوع کارووتنوئید به‌نام لیکوپن کمک می‌کند تا جوانی پوست شما بیشتر شود.لیکوپن، رنگدانه قرمزی است که به انواع توت و گوجه‌فرنگی رنگ قرمز روشن می‌دهد و یک آنتی‌اکسیدان قدرتمند با خواص محافظت‌کننده در برابر نور است.

ماهی

مطلب پیشنهادی

آبتنی در گرمای تابستان در دره لنگارود

اگر جزو طرفداران غذاهای دریایی نیستید، ممکن است زمانی را برای به‌دست آوردن طعم خوب در آنها صرف کنید چون ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که طبق پژوهش‌ها کاهش‌دهنده التهاب ایجاد شده بوسیله اشعه‌های مضر ماورا بنفش است.

زردچوبه

زردچوبه به‌خاطر خواص آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهاب، درمان‌کننده زخم، ضدمیکروب و اثرات آرام بخش شناخته شده است و شواهد علمی روز به روز از اثرات آن بر سلامت پوست حمایت می‌کنند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ برای سلامتی خوب است اما نه فقط برای سلامتی بلکه برای پوست هم مفید است. شکلات تلخی بالاتر از ۶۰ را انتخاب کنید چون به این ترتیب می‌دانید واقعا تلخ است و حاوی فواید ضد پیری.

قهوه

به‌خاطر قابلیت قهوه برای انقباض رگ‌های خونی، کافئین به کاهش قرمزی، تورم و التهاب کمک می‌کند. همچنین غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست که از پوست در برابر صدمه نوری رادیکال‌های آزاد و در برابر از دست‌دادن رطوبت محافظت و به کاهش التهاب کمک می‌کند.

روغن زیتون

تحقیقات روغن زیتون را با هر چیزی مرتبط می‌داند از پیشگیری از سکته‌های مغزی تا حفاظت در برابر بیماری قلبی و همچنین ممکن است برای پوست نیز مفید باشد. پلی‌فنل‌ها در ضد آفتابها برای پیشگیری از صدمه اشعه ماورا بنفش به پوست و پیشگیری از سرطان پوست به خوبی عمل می‌کنند.

چای سبز

یکی از قوی‌ترین نوشیدنی‌های سرشار از آنتی‌آکسیدان چای سبز است که یکی از سالم‌ترین نوشیدین‌هایی که هرکسی می‌تواند بنوشد.آنتی‌اکسیدان‌های کاتچین در چای سبز برای خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد ۱۰۰ برابر موثرتر از بعضی مواد ضد پیری ما همانند ویتامین C هستند.

بادام

بادام یکی از بهترین منابع چربی‌های سالم است که در تحقیقات متعدد مشخص شده سلامت کلی پوست را تقویت می‌کند. بادام حاوی ویتامین‌های A، B و E است که به حفاظت پوست از ملتهب شدن، کمک می‌کند.

منبع: روزنامه آرمان