نگاهی جالب از انیمیشن و کاریکاتور های معروف جهان 

نگاهی جالب از انیمیشن و کاریکاتور های معروف جهان 

انیمیشن و کاریکاتور هیچ وقت برای کودکان نیست و باید انسان بالغ هم از تماشا کردن آن لذت ببرند در ادامه مطلب نگاهی جالب از انیمیشن و کاریکاتور های معروف جهان با ما همراه شوید.


شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۲۶۸ بازدید

در فیلم های انیمیشنی رازهای بسیاری نهفته است که سازندگان آن پس از مدت ها آن ها را برملا می کنند که بینندگان از ان ها بیخبر بوده اند. فیلم و سینما در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد آن را دنبال می کنند. در این میان، شاخه ای از صنعت فیلم سازی به نام انیمیشن و کارتون خود نمایی می کند.

انیمیشن ها دنیا ها و داستان های خیالی را به واقعیت تبدیل می کنند و هر چیزی را ممکن می سازند. شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند، اما به جرات می توان گفت که هیچ کدامشان از نظر کیفیت و شهرت، قابل مقایسه با کمپانی والت دیزنی نیستند.

والت دیزنی سالیان سال است که در صنعت انیمیشن و کارتون یکه تازی می کند و توانسته با ارائه آثاری مانند داستان اسباب بازی، محبوبیت بسیاری به دست آورد. این موفقیت اتفاقی به دست نیامده و افراد زیادی برای آن تلاش کرده اند. آن ها کوچک ترین جزئیات را نیز مد نظر قرار داده اند تا به جایگاه امروزی برسند. ما نیز در این مقاله قصد داریم همین مسئله را پر رنگ سازیم.

تصاویری که در ادامه خواهید دید، نکات جالب و استثنایی کارتون های والت دیزنی را نشان می دهند. شما با دیدن آن ها دید جدیدی نسبت به محصولات این شرکت پیدا خواهید نمود و آن ها را به شیوه ای جدید دنبال می کنید. به تماشای عکس ها بنشینید و توضیحات را با دقت بخوانید.

۱- در میان تمام پرنسس های والت دیزنی، تنها راپانزل دارای چشمان سبز است.

بیشتر پرنسس هایی که در کارتون های کمپانی دیزنی حضور داشته اند، دارای چشمان آبی و قهوه ای هستند و تنها راپانزل با آن ها فرق دارد.

۲- در کارتون دیو و دلبر، هیولا با الهام گرفتن از ۶ حیوان طراحی شده است.

هنرمندان وقت زیادی برای طراحی این شخصیت صرف کردند. در نهایت تصمیم بر این شد که از ۶ حیوان برای شکل دادن به آن استفاده شود. به علاوه، چشم انسان نیز برای هیولا در نظر گرفته شد.

۳- شخصیت آریل در پری دریایی از روی مدلی به نام آلیسا میلانو طراحی شد.

آلیسا میلانو در آن زمان تنها ۱۱ سال داشت و بعدها با نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی «Charmed» به شهرت رسید. علاوه بر مسائل ظاهری، شخصیت و رفتار خانم میلانو نیز برای خلق آریل مورد توجه قرار گرفت.

۴- صدا پیشه شخصیت های ایور و اپتیموس پرایم در تبدیل شوندگان، مشترک بود.

پیتر کالن به جای هر دوی این شخصیت ها صحبت کرده و تاثیر زیادی بر روی شکل گیری آن ها داشته است.

۵- کرکس های کارتون کتاب جنگل از گروه موسیقی «بیتلز» الهام گرفه شده اند.

قرار بود این گروه صدا پیشگی ۴ کرکس را بر عهده بگیرند، اما جان لنون با این کار مخالفت کرد. با این حال کرکس ها دقیقا شبیه به اعضای این گروه موسیقی به نظر می رسند.

۶- شخصیت سیمبا در کارون شیر شاه همانند یک شیر واقعی غرش نمی کند.

سازندگان تصمیم گرفتند از غرش ببر به جای غرش شیر استفاده کنند، زیرا صدای شیر بسیار آرام و ضعیف بود.

۷- شخصیت هانس در کارتون «یخ زده» در انیمیشن «قهرمان بزرگ» نیز دیده می شود.

به گزارش تالاب سازندگان «قهرمان بزرگ ۶» تصمیم گرفتند با شخصیت هانس شوخی کنند. آن ها عکس وی را به عنوان فرد تحت تعقیب به دیوار اداره پلیس زدند.

۸- در کارتون «راتاتوی» سایه یه سگ به چشم می خورد.

رِمی شخصیت اصلی کارتون راتاتوی، تصادفا سایه یک سگ را بر روی دیوار می بیند. در آن زمان، والت دیزنی ایده ساخت انیمیشن «بالا» را در ذهن می پروراند. بنابراین تصمیم گرفت شخصیت «داگ» را در راتاتوی نشان دهد و به نوعی توجه هواداران را به آن جلب نماید.پ

۹- عروسکی که در کارتون تارزان از کیف پروفسور افتاد، همان سگ انیمیشن مولان بود.

کارکنان دیزنی شوخی را دوست دارند و همیشه یکی از شخصیت های کارتون های قدیمی را در محصولات جدید نمایش می دهند. تنها تماشاگران با دقت بالا می توانند چنین نکاتی را مشاهده کنند.

۱۰- تیانا تنها قهرمان زن در کارتون های دیزنی بود که برای خودش شغل داشت.

تقریبا هیچ یک از قهرمانان زن محصولات دیزنی شغل واقعی نداشته اند. آن ها یا شاهزاده بودند و یا آن که با والدین خود زندگی می کردند. کار سیندرلا نیز به گونه ای بود که جزء مشاغل رسمی حساب نمی شد.

۱۱- اسم «وال ای» از نام آقای والت دیزنی گرفته شده است.

نام شخصیت وال ای که یکی از احساسی ترین ساخته های والت دیزنی به شمار می رود، از «والتر الیاس والت دیزنی» گرفته شده است.

۱۲- صدا پیشه های میکی موس و مینی موس در زندگی واقعی با یکدیگر ازدواج کردند.

وین آلوین و روزی تیلور برای ۳۲ سال این کار را انجام دادند. آن ها در سال ۱۹۹۱ با یکدیگر ازدواج کردند و ۲۰ سال خوب را کنار هم سپری نمودند.

۱۳- پوکاهانتس تنها قهرمان زنی بود که قصه اش بر اساس داستانی واقعی شکل گرفت.

شاید برخی ها گمان کنند که شخصیت مولان نیز واقعی بوده است، اما وی تنها در اشعار چین باستان حضور داشته و نمی توان آن را واقعی دانست، در حالی که پوکاهانتس واقعا وجود خارجی داشته است.

۱۴- تنها مولان و جازمین شلوار به تن داشتند.

بیشتر پرنسس های کارتون های والت دیزنی، لباس شاهانه می پوشیدند، اما برای مولان و جازمین پوشش دیگری در نظر گرفته شد.