اگر در فکر بازگشت به رابطه قبلی تان هستید بخوانید

اگر در فکر بازگشت به رابطه قبلی تان هستید بخوانید

برخی از افرادی که دچار شکست در رابطه عاطفی شده اند به فکر بازگشت به رابطه هستند اما باید قبل از بازگرداندن رابطه قبلی خوب فکر کنید و سوالاتی را از خود بپرسید تا به یک تصمیم درست برسید.


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۵۷۶ بازدید

چیزهایی که قبل از بازگشت به رابطه قبلی باید بدانید

اگر به تازگی رابطه عشقی خود را بر هم زده اید ، احتمالاً در این زمان به افسردگی دچار می شوید و قدرت تصمیم گیری درست را ندارید . گاهی به فکر بازگشت به رابطه هستید و گاهی دیگر دوست دارید همه چیز را خراب کنید ، باید بدانید این رفتارها همگی طبیعی هستند .

اگر به فکر بازگشت به رابطه قبلیتان هستید خوب بیاندیشید و قبل از تصمیم گیری سوالاتی را از خود بپرسید . در این بخش از نمناک شما را با این سوالات آشنا می کنیم تا گمراه نشوید و راه درست را انتخاب کنید.

برای بازگشت به رابطه قبلی چه باید کرد؟

سوالاتی برای قبل از بازگشت به رابطه قبلی

آیا می توانم با شخص دیگری شاد باشم؟

برخی از اوقات عشق آنچنان چشممان را کور می کند که فکر می کنیم هیچکس جز طرف مقابلمان نمی تواند خوشحالمان کند و درک نمی کنیم هنوز هم بیرون از دایره رابطه عاشقانه ای که در آن غرق شده ایم، هنوز هم افرادی هستند که ما را شاد کنند بنابراین دوست داریم به رابطه که از آن خارج شده ایم باز گردیم . وقتی عاشق می شویم به کسی جز عشقمان فکر نمی کنیم اما با گذشت زمان همه چیز تغییر می کند و تازه می فهمیم که دنیا در یک نفر خلاصه نمی شود.

چه دلیلی دارد که بار دیگر به او بازگردم؟

بیشتر افراد به دلیل وابستگی زیاد به رابطه قبلی خود باز می گردند. بازگشت به رابطه قبلی در این افراد نشان دهنده عدم اعتماد به نفس، عدم امنیت و ترس از تنهایی می باشد که این دلایل برای بازگشت به رابطه ای ناسالم موجه نمی باشند.

علت بازگشت به رابطه قبلی تان چیست؟

تصمیم گیری برای بازگشت به رابطه قبلی

آیا زمان لازم را برای ایجاد تغییرات گذرانده اید؟

بیشتر انسان ها به صورت ناگهانی تغییر نمی کنند و این تغییرات در آنها باید به صورت تدریجی صورت گیرد مثلا چند هفته تا چند ماه فرصت نیاز است که فردی رفتارهای بدش را کنار بگذارد و بتواند خودش را تغییر دهد. ممکن است در ابتدای رابطه توانسته باشد تا حدودی خود را تغییر دهد اما با گذشت زمان او به شخصیت قبلی خود بازمی گردد . پس برای تغییر طرف مقابلتان کمی صبر کنید و اگر با صبر چیزی تغییر نکرد به دنبال فرد دیگری بروید.

خانواده و دوستان چه فکری می کنند؟

شاید شما فکر کنید به تنهایی می توانید همه چیز را حل کنید اما باید بدانید گاهی کمک گرفتن از خانواده و دوستان صمیمی بهترین روش است و آنها می توانند بهترین پیشنهادها را به ما دهند چون دیگران از بیرون به رابطه شما می نگرند و بهتر می توانند جوانب مختلف را ببینند.

این بار برای بهبود رابطه چه می توان کرد؟

قبل از اینکه به زندگی قبلی خود بازگردید به مسئولیت هایی که در قبال این رابطه دارید و اشتباهاتی که در زندگیتان داشته اید ، بیاندیشید. اگر خود را در زندگی عاری از اشتباه می دانید سخت در اشتباهید و فقط خودتان را گول می زنید. باید بدانید زندگی مشترک یک رابطه جداگانه نیست و و هر مشکلی که در آن بوجود آید آسیب اش را هر دویتان خواهید دید. بنابراین کاستی های خود را ببینید و اشتباهات خود را گردن دیگران نیاندازید و برای حل مشکل خود از مشاور یا خانواده کمک بگیرید.

آیا او رفتار آزاردهنده ای دارد؟

در یک رابطه عاطفی سالم، باید هر دو طرف به یکدیگر اعتماد کنند و پایه زندگی آنها بر مبنای اعتماد دوطرفه باشد . اگر همسرتان به شما خیانت کرده است و او را یک بار بخشیده اید اما او باز هم کار خود را تکرار نموده و خیانت یا دروغ برای او تبدیل به عادت شده ، بهتر است که دیگر به این زندگی باز نگردید زیرا با بخشیدن و بازگشت شما به رابطه، او باز هم به رفتارهای آزاردهنده خود ادامه خواهد داد.

بازگشت به رابطه تمام شده بله یا خیر؟

سوالاتی که باید قبل از بازگشت به رابطه قبلی از خود بپرسید

آیا یکدیگر را قبول دارید؟

زمانی که شما فردی را برای تشکیل زندگی انتخاب کردید ، باید بدانید این فرد هم دارای عادات خوب و هم دارای عادات بد است. شما باید او را همانگونه که هست بپذیرید و دوست بدارید ، چون هیچکس کامل نیست. اگر نمی توانید، بهتر است که هیچگاه به آن رابطه باز نگردید.

رابطه شما چه فرقی با گذشته خواهد داشت؟

قبل از بازگشت به رابطه قبلی تان، با شریک زندگیتان صحبت کنید و از او بخواهید درباره تغییراتی که قرار است در رابطه تان اتفاق افتد با شما صحبت کند. هنگام صحبت با او به نوع ادبیاتش دقت کنید و ببینید آیا او برای حرفهایتان ارزش قائل است یا خیر ، اگر به صحبت هایتان بی توجه بود و هنگام صحبت قصد تحقیر شما را داشت بدانید بازگشت به رابطه قبلی و حتی ادامه صحبت با او بی فایده است.

صحبت با شریک زندگی برای بازگشت به رابطه قبلی

از یک رابطه عاطفی چه می خواهید؟

صداقت، وفاداری، مراقبت و همراهی چهار عنصر واجب برای هر رابطه ای است. قبل از این که به رابطه گذشته خود باز گردید ،فهرستی شامل اهداف، احتیاجات و ارزش هایتان از رابطه را تهیه کنید و ببینید طرف مقابل شما توانایی فراهم کردن این نیاز ها را دارد . از او نیز بخواهید چنین لیستی را تهیه کند تا بتوانید به تفاهمات و اختلافات خود پی ببرید.

دقت کنید شما نباید خود و اهداف تان را با شریک زندگی تان وفق دهید یا خودتان را تغییر دهید، بلکه باید به دنبال بهترین انتخاب برای خود باشید.