هتل زیردریایی شگفت انگیز با 16 طبقه زیر زمین

هتل زیردریایی شگفت انگیز با 16 طبقه زیر زمین

هتل پنج ستاره زیردریایی در کشور چین وجود دارد که بسیار زیبا و فوق العاده می باشد، در ادامه تصاویر آن را مشاهده می نمایید.


جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹  ۰ نظر   ۲۰۶ بازدید

هتل زیر دریایی در چین ؛ سرزمین عجایب "شیمائو" بین قاره ای در شانگهای

وقتی نسبت به محیط اطرافمان دقت بیشتری داریم، خیلی مهم است که نه تنها ساختمان های دوستدار محیط زیست بسازیم، بلکه بازیافت و بازسازی نیز انجام دهیم. سرزمین عجایب بین قاره ای در چین نمونه خوبی از این مورد است. این هتل پنج ستاره خیلی از شانگهای دور نیست و در منطقه سونجیانگ، منطقه معدنی صنعتی متروکه ساخته شده است.

در طول جنگ جهانی دوم، از این معدن ذغال سنگ استخراج می شد ولی به علت ناسازگاری با نیازهای محیط مدرن، معدن به طور رسمی در سال 2000 بسته شد و چنانچه در بخش سرگرمی نمناک آورده ایم بیش از پنج هزار متخصص بر روی این پروژه کار می کردند که به دلیل موقعیت غیرعادی، گروه با مشکلات زیادی روبرو شد.

هتل زیردریایی در کشور چین

معمارهای مشهور زیادی مانند مارتین یوهمن، طراح برج العرب در دوبی، بر روی این پروژه کار کردند. مطابق با نظر یوهمن، هتل می تواند در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل یا فصل های بارانی مقاومت کند. قبل از تکمیل سازه، هتل نام های زیادی داشت، مانند هتل کوآری، شیمائو کوآری و دیپ پیت و اکنون " شیمائو" سرزمین عجایب بین قاره ای شانگهای نامیده می شود، پایین ترین هتل در سطح جهان زیرا 288 فوت، پایین تر از سطح دریا است.

تصاویر هتل زیردریایی در چین

هتل تنها دو طبقه بالای زمین دارد و 16 طبقه باقی مانده و 336 اتاق مهمان هتل، زیر زمین است و دو طبقه از طبقه های زیرزمین، زیر آب هستند. به غیر از محل منحصر به فرد هتل، بازدیدکنندگان می توانند از کلیه امکانات یک هتل لوکس استفاده کنند. صخره های اطراف، آبشار، باع داخلی و خارجی، محیط دوست داشتنی برای هر کسی به وجود می آورد.