۵ نشانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما جدی شده‌ است

۵ نشانه که می‌گوید رابطه عاطفی شما جدی شده‌ است

در روابط عاطفی بسیار پیش‌ می‌آید که در دوره‌ای خاص دو طرف حس نااطمینانی داشته باشند؛ در این دوره هیچ‌کدام از دو طرف قادر نیستند با اطمینان بگویند آیا طرف مقابل هم احساس مشترکی دارد و اینکه به‌راستی رابطه‌شان در چه مرحله‌ای‌ست؟ این دوره در عین شورانگیز بودن، پرآشوب هم است.


شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۷۲۲ بازدید

چطور بفهمیم رابطه‌مان جدی است و می‌توانیم با اطمینان و امنیت، احساس‌مان را بدون محافظه‌کاری بروز بدهیم؟ چطور بفهمیم با وجود همه‌ی نااطمینانی دنیای اطراف‌مان دست‌کم ما در نقطه‌ی درستی هستیم و رابطه‌مان درحال جدی‌شدن است؟

نشانه‌های آشکاری وجود دارند که جدی‌شدن رابطه را تأیید می‌کنند، مانند صحبت درباره‌ی انحصاری‌شدن رابطه و البته روشن‌ترین آنها چشمک‌زدن یک حلقه‌ی زیبا! اما در کنار این نشانه‌های آشکار، نشانه‌های ظریف‌تری هم وجود دارند که نشان‌دهنده‌ی گذر از دوره‌ی خاکستری نااطمینانی و ورود به دوره‌ی طلایی هستند. در ادامه این نشانه‌ها را معرفی می‌کنیم.

حتما بخوانید: از کجا بفهمیم عاشق شده ایم؟

۱. وقتی در جمع ابراز علاقه می‌کنید

هیچ‌وقت نمایش علاقه و اشتیاق را در جمع دست‌کم نگیرید! ماجرا فراتر از نازکشیدن و شوخی‌های شیطنت‌آمیز گاه‌به‌گاه در مقابل دیدگان مردم است. وقتی شما و شریک عاطفی‌تان با افتخار به دیگران نشان می‌دهید دلبند هم هستید، یعنی رابطه‌تان دارد جدی می‌شود. در این حالت شما بدون خجالت و نگرانی در شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط هستید. عکس‌های دونفره‌تان را در اینستاگرام می‌گذارید و بخشی از به‌روزرسانی‌های حساب فیسبوک‌تان را به یکدیگر اختصاص می‌دهید.

برای کسانی که چندان اهل دنیای مجازی نیستند، روش‌های دیگری برای اعلام این خبر به دیگران وجود دارد؛ مثل تأکید بر نسبت‌تان هنگام معرفی یکدیگر، پایان مخفی‌کاری و آشکارا باهم‌بودن، دست‌ در دستِ‌ هم‌ بودن و داشتن هوای یکدیگر در جمع.

۲. وقتی برای یکدیگر مهم می‌شوید

هنگامی‌که طرف مقابل با انحراف از مسیر همیشگی‌ راهش را طولانی‌تر می‌کند تا شما را خوشحال کند، یعنی قضیه برایش جدی است.

وقتی کسی برای‌تان عزیز باشد، برخی نشانه‌های کوچک پیوسته تکرار می‌شوند تاجایی‌که دوست دارید همان‌طور که مراقب خودتان هستید، مراقب طرف مقابل هم باشید.

تماس و هماهنگی برای گشتی بعد از کار، یک شام دونفره یا خرید بلیط سینما برای هر دو نفرتان نشانه این است که مایلید شرایط برای هردویتان مهیا باشد. کافی‌ است از یکدیگر بپرسید «امروز چی کارها کردی؟!» تا نشان بدهید به یکدیگر اهمیت می‌دهید، حتی اگر بعد از ساعتی طولانی گوش‌دادن به طرف مقابل فقط ادای گوش‌دادن را دربیاورید!!

۳. وقتی به یکدیگر اعتماد می‌کنید

یکی از نشانه‌ها مهم یک زوج باثبات اعتماد است. هر رابطه‌ای نگرانی‌ها و پستی‌وبلندی‌های خودش را دارد، اما مهم این است به جایی برسید که وقتی طرف مقابل می‌گوید دوست‌تان دارد و می‌خواهد شما کنارش باشید، صدایی پس ذهن‌تان نگوید «واقعا راست می‌گه؟!»

نباید نگران این باشید که طرف‌تان زیرچشمی دیگران را از نظر می‌گذراند یا مدام به نامزد سابقش پیام می‌دهد. بلکه باید مطمئن باشید در گوشی تلفن یا ایمیل‌های او خبری از پیام‌های مشکوک نیست و هنگامی‌که آخر‌هفته‌ها کنارش نیستید، هیچ نگرانی به دل‌تان راه ندهید.

کسی که در رابطه‌اش احساس امنیت می‌کند، نباید مثل کارآگاه‌های خصوصی رفتار کند. اما از خودتان هم نباید غافل شوید؛ قرار نیست پیوسته درحال پاک‌‌سازی گوشی‌تان یا دروغ‌گفتن باشید و زندگی دوگانه‌ای داشته باشید.

رابطه‌ی سالم و محکم در همه‌ی شرایط، چه در سختی‌ها و چه در خوشی‌ها آشکار و صادقانه است.

۴. وقتی بخشی از زندگی هم می‌شوید

اینکه بخش‌هایی از زندگی‌تان فقط برای شما دو نفر باشد، اهمیت دارد. در رابطه‌ی جدی، شما ماجراهایی دارید که خصوصی‌اند و تنها شما دو نفر از آنها باخبرید؛ چیزهایی که فقط شما دو نفر از آنها سر درمی‌آورید.

درعین‌حال مهم است هریک از شما زمانی برای تنهایی خودتان داشته باشید. فراموش نکنید با اینکه در یک رابطه‌ی عاطفی هستید، برای خودتان شخصیتی جداگانه با علاقه‌مندی‌های ویژه‌ی خودتان دارید؛ چیزی که به تقویت رابطه‌تان کمک می‌کند. درواقع با وجودِ زمانی‌که هر یک از شما جداگانه سپری می‌کنید، زمان‌هایی خواهید داشت که باهم می‌گذرانید و ماجراهای مشترکی را تجربه می‌کنید، به‌عبارتی طرف مقابل را در بخش‌هایی از زندگی‌تان شریک می‌کنید.

معرفی شریک عاطفی‌تان به خانواده و دوستان، دعوت او به دورهمی‌های خانوادگی یا مهمانی‌های کاری و تجربه‌ی مشترک علاقه‌مندی‌ها و سرگرمی‌هایتان رابطه‌تان را کامل می‌کند.

هر یک از شما دو نفر وجه‌های گوناگونی دارید، بخشی از آنها در راستای رابطه‌تان و وجوه دیگر در راستای علاقه‌مندی‌ها و اهداف‌ فردی‌تان و همچنین افراد دیگری که نقش مهمی در زندگی‌تان دارند، هستند. مدیریت رابطه‌تان با وجود همه‌ی این بخش‌ها در پس‌زمینه، باعث تکامل رابطه‌تان می‌شود.

۵. وقتی با «او» بودن احساس فوق‌العاده‌ای دارد

مردم گفته‌هایتان را فراموش می‌کنند، کارهایتان را فراموش می‌کنند، اما هرگز احساسی را که در آنها خلق کردید فراموش نمی‌کنند.

– مایا آنجلو

این نقل‌قول به‌ویژه در رابطه‌ی عاطفی که احساسات نقش اساسی در پیوند‌دادن آدم‌ها دارند، صدق می‌کند. کنار معشوق بودن مثل این است که به خانه‌ی امن و آسوده‌تان برمی‌گردید.

وقتی کنار او هستید بهتر می‌خوابید، گذران وقت را با هیچ‌کسی به‌اندازه‌ی وقت‌گذرانی با او دوست ندارید و وقتی در کنار هم هستید، همه‌چیز ۱۰۰ برابر بهتر است! اگر شریک عاطفی‌تان خانه‌تان و دنیایتان است، بدانید قضیه جدی است.