گران ترین ساعت های دنیا

گران ترین ساعت های دنیا

ساعت یکی از زیورآلات مشترک میان زنان و مردان است. ساعت به ویژه میان مردان، محبوبیت بسیاری دارد.


شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۳۳۰ بازدید

برندهای متعددی هم در این حوزه فعال هستند و ساعت های زیبا، متنوع با قیمت های متنوع در بازار موجود هستند. اما برخی از ساعت ها قیمت های تخیلی دارند. ما 7 تا از گران ترین ساعت های دنیا را برایتان انتخاب و معرفی کرده ایم تا ببینید چه پول هایی برای این وسیله تزئینی خرج می شود و البته، با جنس و مارک آنها هم آشنا می شوید.

The Roger Dubuis Excalibur Quatuor


قیمت: 1.1 میلیون دلار

این ساعت نخستین بار در سال 2013 میلادی عرضه شد. برای ساعت سیلیکونی Excalibur Quatuor حدود 2400 ساعت زمان برده تا ساخته شود و عجیب تر اینکه طراحی آن بیش از 7 سال طول کشیده است! فقط سه عدد از این ساعت در تمام دنیا وجود دارد. هر کدام از آنها از 590 قطعه ساخته شده اند و هر کدام 1.1 میلیون دلار قیمت دارند.

Jaeger-LeCoultre's Hybris Mechanica à Grande Sonnerie


قیمت: 1.5 میلیون دلار

این ساعت، 1472 قطعه در خود دارد و یکی از پیچیده ترین ساعت های سراسر دنیا به شمار می رود. این ساعت مچی، علاوه بر نمایش زمان، تقویم درونی و توربیلون پرواز دارد و حدود 5 سال طول کشیده تا ساخته و تولید شود. این ساعت گران قیمت پوشش چرم و سیستم صوتی هم دارد.

The Greubel Forsey Art Piece 1


قیمت: 1 تا 2 میلیون دلار

این ساعت توربیلون های دوگانه و 30 درجه ای، کاور آبی و قاب یاقوت درد. طراح این ساعت، ویلارد ویگان بریتانیایی است. در ساخت آن از طلا هم استفاده شده است.

Richard Mille's Tourbillon RM 56-02 Sapphire


قیمت: بیش از 2 میلیون دلار

قاب این ساعت شفاف است و از یاقوت بسیار مستحکم ساخته شده است. عقربه های آن تیتانیوم است و ساعت کاملا ضدآب و ضد خش است و تا عمق 3 متر زیر آب سالم می ماند. فقط 10 عدد از این ساعت ساخته شده است و هر کدام 2.02 میلیون دلار قیمت دارند.

A. Lange & Söhne's Grand Complication


قیمت: بیش از 2 میلیون دلار

این ساعت از 876 قطعه جداگانه ساخته شده است و 2.05 میلیون دلار قیمت دارد. این ساعت نخستین بار در سال 2013 معرفی شد. جالب است بدانید برای ساخت هر یک عدد از این ساعت، حدود یک سال زمان نیاز است. یعنی در سال 2018 میلادی، آخرین نسخه این ساعت ساخته خواهد شد.

Patek Philippe’s The Grandmaster Chime


قیمت: بیش از 2.6 میلیون دلار

این ساعت در 175امین سالگرد این کمپانی ساخته شده است. این ساعت 214 قطعه و دو صفحه دارد. ساخت هر ساعت یکصدهزار ساعت طول کشیده است.

The Graff Diamonds Hallucination


قیمت: 55 میلیون دلار

این ساعت زنانه است و قیمت آن برق از سر آدم می پراند. 55 میلیون دلار؟! این قیمت برای انواع سنگ ها و جواهراتی است که روی ساعت سوار شده است. این ساعت در واقع یک تکه جواهر است که زمان را هم نشان می دهد. این ساعت با الماس های رنگی روی بدنه پلاتینیوم ساخته شده است.