فواید قارچ برای سلامتی؛ با پیری مبارزه کنید

فواید قارچ برای سلامتی؛ با پیری مبارزه کنید

بر اساس بررسی جدید محققان، قارچ ها جزو مواد بسیار مغذی محسوب می شوند که از فواید آن می توان به مبارزه با پیری، کاهش وزن، خاصیت ضدالتهاب و افزایش سلامت استخوان اشاره کرد. محققان با بررسی خواص قارچ ها که به عنوان ماده ای سرشار از مواد مغذی شناخته می شوند، به نتایج خوبی دست ...


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۱۱۰۵۱ بازدید

بر اساس بررسی جدید محققان، قارچ ها جزو مواد بسیار مغذی محسوب می شوند که از فواید آن می توان به مبارزه با پیری، کاهش وزن، خاصیت ضدالتهاب و افزایش سلامت استخوان اشاره کرد.

محققان با بررسی خواص قارچ ها که به عنوان ماده ای سرشار از مواد مغذی شناخته می شوند، به نتایج خوبی دست پیدا کردند که می تواند برای سلامت بدن انسان بسیار مفید باشد. در گزارش جدید این محققان از فواید قارچ به مبارزه با پیری، رژیم غذایی ، کاهش وزن، خاصیت ضدالتهاب و افزایش سلامت استخوان اشاره شده است. در ادامه مهم ترین خواص قارچ را بررسی می کنیم.

فواید قارچ برای سلامتی

۱. مبارزه با پیری

محققان دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۱۷ پس از بررسی ۱۳ نوع قارچ به این نتیجه رسیده اند که این ماده مغذی سرشار از دو نوع آنتی اکسیدان ارگوتیونین و گلوتاتیونذ است که برای مبارزه با پیری روش بسیار مناسبی شناخته می شوند.

۲. کالری کم

در قارچ ها چربی وجود ندارد و مقدار سدیم این مواد مغذی نیز بسیار ناچیز است. بر اساس آمار، مصرف قارچ سفید و خام در یک وعده فقط ۲۰ کالری به بدن اضافه می کند. از این رو مصرف قارچ برای آن دسته از افرادی که سعی دارند رژیم بگیرند و وزن خود را کاهش دهند، بسیار مفید است.

۳. ویژگی ضدالتهاب

آنگلا لموند، متخصص تغذیه و سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی در خصوص فایده ضدالتهاب قارچ ها عنوان کرد قارچ ها سرشار از آنتی اکسیدان های مهمی چون ارگوتیونین و سلنیوم هستند که به همین دلیل می تواند میزان التهاب بدن را کاهش دهند. برای افرادی که از التهاب های سطحی نظیر زخم ها و اختلا ل های ایمنی نظیر مولتیپل اسکلروزیس، روماتیسم مفصلی و سل پوستی شدید رنج می برند، مصرف قارچ ها بهترین وعده غذایی محسوب می شود.

۴. افزایش سلامت استخوان

اگر در هر وعده مقداری قارچ پخته مصرف کنید، حدود یک سوم از مس مورد نیاز بدن تامین خواهد شد و به همین سادگی سلامت استخوان بدن شما افزایش پیدا می کند؛ زیرا مس نوعی ماده معدنی بسیار ضروری برای حفظ سلامت استخوان ها محسوب می شود.

۵. فایده قارچ ها برای گیاه خواران مطلق

بررسی محققان نشان می دهد که برخی از گیاه خواران به دلیل رژیم غذایی ویژه خود نمی توانند مواد معدنی مفیدی چون آهن، سلنیوم، پتاسیم، مس و فسفر را برای بدن تامین کنند که این موضوع هشداردهنده است، اما مصرف قارچ ها می تواند این مواد مغذی را برای بدن تامین کند. گفتنی است قارچ ها سرشار از ویتامین B و اسید فولیک بوده و برای زنان باردار بسیار مفید هستند.

منبع medicaldaily