فواید نیکوتین مزایا و تاثیر شگفت انگیز نیکوتین روی مغز و آلزایمر

فواید نیکوتین مزایا و تاثیر شگفت انگیز نیکوتین روی مغز و آلزایمر

نیکوتین دارای فواید شگفت انگیزی برای درمان بیماری ها دارد البته به هیچ وجه نیکوتین موجود در سیگار این خصوصیت را نخواهد داشت.


دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۶۳۴۹ بازدید

اثرات مثبت نیکوتین بر مغز و بیماری های آلزایمر و پارکینسون

زمان آن رسیده است که پرونده را مستقیماً در مورد اثرات نیکوتین بر مغز تنظیم کنید.نیکوتین - یک مایع روغنی که از گیاهان برای نگهداری حشرات و حیوانات استفاده می شود - در یک خانواده شیمیایی با کافئین است و مانند کافئین، نیکوتین برای مدتی طولانی حرف ها و نظرات بدی را دریافت می کرد، به خصوص به این دلیل که محرک اصلی مواد مخدر و سیگار است با این حال چنانچه در بخش سلامت نمناک خواهید خواند ، در طول سال ها، علوم مختلفی اثرات مفید نیکوتین را در مغز کشف کردند، به ویژه برای افرادی که مبتلا به آلزایمر، اختلال کم توجهی بیش فعالی، یا اسکیزوفرنی هستند.فواید نیکوتین

فواید نیکوتین

فواید نیکوتین

داروهای نیکوتین چه فوایدی برای بدن دارند؟

فواید نیکوتین به شکل قرص و دارو برای بدن

خوب، چطور ممکن است که چیزی به این شکل چنین تاثیری مثبتی بر مغز شما داشته باشد؟

نیکوتین عملکرد شناختی کلی را افزایش می دهد. وقتی نیکوتین به مغز شما می رسد، به گیرنده های نیکوتینی متصل می شود و مسیرهای شناختی خاص را فعال می کند که توجه، حافظه، عملکرد حرکتی و لذت را کنترل می کنند.

در این روش، نیکوتین، هماهنگی را بهبود می بخشد، باعث افزایش حافظه کوتاه مدت می شود، سرعت واکنش شما را افزایش می دهد، و اشتهای شما را سرکوب می کند، به خصوص وقتی آن را با کافئین ترکیب کنید.

مطالعات متعددی در 40 سال گذشته نیز اثرات قدرتمند نیکوتین بر بیماری های خاص مغزی را آشکار کرده است. اثر نیکوتین بر پارکینسون، اختلال کم توجهی بیش فعالی و اسکیزوفرنی و اثرات نیکوتین بر سطح دوپامین افراد مبتلا به پارکینسون. در سال 1979، مطالعات نشان داد که چگونه نیکوتین سطح انتقال دهنده عصبی، دوپامین را در مغز افزایش می دهد.

نیکوتین برای مغز

فواید نیکوتین

فواید درمانی نیکوتین برای بیماری های سخت

دوپامین یک ماده شیمیایی خوب است که توجه و حرکت را کنترل می کند.

دانشمندان دریافتند که چون گیرنده های نیکوتین درست کنار پایانه هایی است که ترشح دوپامین در مغز را کنترل می کنند، می نشینند، در واقع نیکوتین تولید دوپامین را افزایش می دهد.از آنجا که دوپامین حرکت بدن را کنترل می کند، نیکوتین این قدرت را دارد که حرکت کنترل نشده بدن را متوقف کند.

چه زمانی می تواند مرتبط باشد؟

به بیماری پارکینسون فکر کنید، یک بیماری که به توانایی شما برای کنترل حرکت آسیب می رساند و با لرزش، رعشه، و تیک ها مشخص می شود. وقتی نیکوتین ترشح دوپامین را افزایش می دهد، مواد شیمیایی خوب به متعادل کردن آن هایی کمک می کند که غیرقابل کنترل هستند.

درمان پارکینسون

فواید نیکوتین برای مبتلایان به بیماری پارکینسون

اثر و فواید نیکوتین بر روی حافظه و وضعیت بیماران آلزایمری:

در مطالعه ای که در سال 1988 انجام شد، اثرات منفی نیکوتین بر روی مغز بیماران آلزایمری به نمایش گذاشته شد.پس از تزیق درون وریدی شش بیمار، آزمون های شناختی کاهش اختلال حافظه و اختلالات مربوط به خلق و خو و افسردگی را مانند اضطراب و افسردگی را آشکار کرد.

اخیراً، تحقیقات در آزمایش بالینی نشان داد که دریافت 15 میلی گرم نیکوتین هر روز به مدت 6 ماه به بهبود اختلال شناختی (MCI) کمک می کند و تحقیقات همچنان در حال رشد است. نیکوتین همچنین ممکن است به افراد مبتلا به پارکینسون و آلزایمر به دلیل تواناییشان برای کار به عنوان یک آنتی اکسیدان برای از بین بردن رادیکال های آزاد، به منظور حفاظت مغز از آسیب کمک می کند.

درمان آلزایمر

تاثیرات و فواید نیکوتین برای آلزایمری ها

فواید و تاثیر نیکوتین بر توجه افراد مبتلا به ADHD:

در مطالعه ای در سال 2008 نشان داده شد که پس از 45 دقیقه از زدن برچسب نیکوتینی 7 mg، بزرگسالان با اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) - تصاویری که قبلاً دیده بودند را به یاد آوردند. نیکوتین در مسدود کردن محرک های سخت برای افراد مبتلا به شیزوفرنی، موثر است.

نیکوتین همچنین اثر به حداقل رساندن محرک ها، صداها و افکار را دارد - که افراد مبتلا به شیزوفرنی را در بر می گیرد. این اثر به افراد مبتلا به اسکیزوفرنی اجازه می دهد که به راحتی و بدون مزاحمت بسیاری از عوامل حواس پرتی، توجه بیشتری را به خود جلب کنند.

درمان شیزوفرنی

شیزوفرنی و فواید نیکوتین برای آن

روش مانعی برای استفاده از نیکوتین:

چه شما از اختلال مغز خفیف یا شدید رنج ببرید، ممکن است شگفت زده شوید که آیا نیکوتین برای شما کارساز خواهد بود یا خیر و شما باید آن را به دقت مصرف کنید، زیرا نیکوتین اثرات منفی نیز دارد. از آنجا که نیکوتین "مسیر لذت" دوپامین را به گونه ای فعال می کند که مواد غذایی، رابطه جنسی، عشق و دیگر داروهای پاداشی می توانند این کار را انجام دهند، بسیار اعتیادآور است.

تمام این مواد یک جهش خنده دار از دوپامین را از طریق سیستم شما ارسال می کنند و باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید، هر چند بیشتر به آن نیاز دارید با این وجود به طور مرتب در مسیر بد هم حرکت می کند، پس مانند راه رفتن روی یک شمشیر دو لبه است.

بنابراین، اگر شما تصمیم بگیرید که از نیکوتین استفاده کنید، باید با پزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که این کار برایتان مناسب است و دوز مناسب آن و روش سالم استفاده از آن را برایتان تعیین کند به عنوان مثال به صورت آدامس، اسپری، برچسب و قرص وجود دارد اما به هیچ وجه نیکوتین موجود در سیگار نمیتواند مزایایی که گفته شد را برایتان داشته باشد.

قرص نیکوتین

فواید نیکوتین به شکل دارو

فواید خارق العاده نیکوتین برای مغز و بدن

*** این نتیجه ی یک تحقیق علمی است و به هیچ وجه نتایج آن این مسئله را تایید نمیکنند که مصرف نیکوتین از راه دخانیات برای بدن مفید است بلکه نیکوتین بحث شده در این بررسی از جنبه ی علمی و در دوزهای تعیین شده مورد بررسی قرار گرفته که هرگز فواید مثبت آن با سیگار و دخانیات مرتبط نیست چرا که مسئول این تحقیقات بارها تاکید کرده است که البته هنوز به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز بوده و محققان در مورد مصرف این ماده هشدار داده و گفتند که منظور آن ها از مصرف نیکوتین، به شکل سیگار و سایر دخانیات نبوده بلکه قصد دارند از آن به اشکال دیگر در حالت دارویی که تنها پزشک می تواند تعیین کند استفاده کنند. ***