پنج راه جذاب برای یاد گرفتن زبان آلمانی با موزیک

پنج راه جذاب برای یاد گرفتن زبان آلمانی با موزیک

تحقیقات زیادی روی موزیک و تاثیر آن روی فرد انجام شده است و باید به شما بگوییم نتایج خارج العاده هستند! موزیک مغز را تحریک می کند اما رابطه این با یادگیری زبان آلمانی چیست ؟


سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸  ۰ نظر   ۴۲۳ بازدید

یادگیری زبان آلمانی با گوش دادن به موزیک

بهترین جمله درباره موسیقی را «فردریش نیچه» (Friedrich Nietzsche)، فیلسوف مشهور آلمانی گفته است:

«بدون موسیقی، زندگی یک اشتباه خواهد بود.»

بیشتر از این نمی شود با کسی موافق بود! این فرضیه حتی توسط علم هم به اثبات رسیده است.

موسیقی ما را وادار به حرکت می کند، روحمان را جلا می دهد و حتی می توانیم با موزیک زبان آلمانی یاد بگیریم!

می پرسید چطور؟ به شما می گوییم.

زبان آلمانی

همین الان به آهنگ مورد علاقه تان فکر کنید. به احتمال خیلی زیاد می توانید تک تک کلمه های آن را درست و از حفظ بخوانید. وقتی آهنگی را دوست داشته باشید، هم ملودی و هم شعر در ذهنتان نقش بسته، به حافظه بلندمدت رفته و همیشه همراه شماست.

زیبایی موسیقی همین است! که می توانید آن را بارها و بارها گوش بدهید و اگر موزیک جذابی باشد، به راحتی دل شما را به دست می آورد و در خاطرتان می ماند. این دو عامل برای یادگیری هر زبانی ایده آل است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت یادگیری و آموزش زبان آلمانی با موزیک تجربه بی نظیری خواهد بود، نه؟ علم هم تایید کرده است، یادگیری زبان آلمانی با موزیک عالی است!

تحقیقات زیادی روی موزیک و تاثیر آن روی فرد انجام شده است و باید به شما بگوییم نتایج خارج العاده هستند! موزیک مغز را تحریک می کند، قابلیت های یادگیری را بهبود می بخشد و یادگیری زبان بسیار راحت می شود. اما این مکانیسم و رابطه بین موزیک و یادگیری زبان چیست؟

بسیاری از محققان، سفت و سخت بر این باورند که موزیک می تواند در کسب زبان دوم و تقویت مهارت مکالمه تاثیر به سزایی داشته باشد، چون زبان شناسی و موزیک هر دو پیچیدگی های ساختاری و شنوایی مشترک دارند. به عبارت دیگر، گرامر ریتم و آهنگ خودش را دارد!

موزیک در هر مرحله ای از یادگیری زبان می تواند به شما کمک کند. در موزیک کلمات و صداها را با ریتم و بیت موزیک یکی می کنید و همین باعث می شود کلمات را خیلی راحت یاد بگیرید.

در ادامه پنج راه به شما معرفی می کنیم که با آن ها می توانید مهارت های زبان آلمانی را به میزان قابل توجهی تقویت کنید.

Fill In the Blanks

نترسید! این یک تمرین کلاسی یا کار در خانه نیست. باور کنید این روش، یک راه عالی و سرگرم گننده است که می تواند خیلی جذاب باشد.
با توجه به حالت روحی و احساسی تان، سبک یا موضوعی را انتخاب کنید. آهنگ های شاد، غمگین یا هر چیزی که دوست دارید. شعر آهنگتان را هم از گوگل پیدا کنید و آن را روی کاغذ بنویسید و بعضی قسمت ها را عمدا خالی بگذارید، سپس آهنگ را گوش بدهید و سعی کنید جاهای خالی را پر کنید. به همین راحتی

Order, Order:Get in Line

آهنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید، شعر آن را روی کاغذ پرینت بگیرید، دقت کنید اندازه فونت و نوع آن طوری باشد که راحت خوانده شود و فاصله بین خطوط هم مناسب باشد. تمام خط های شعر را قیچی کنید و بعد سعی کنید شعر را هنگام گوش دادن مرتب کنید و خط ها را زیر هم و با ترتیب درست بچینید.

Relearn and Reinforce

وقتی در حال گوش دادن به آهنگی آلمانی هستید، سعی کنید نکات گرامری و قوانینی که در شعر آهنگ استفاده شده را تشخیص بدهید. ساختار جمله و انتخاب کلمات را با دقت بررسی کنید و بعد از مدتی متوجه می شوید آهنگ ها از یک یا دو وجه فعل یا تکرار یک ساختار مشخص استفاده می کنند.

Get Campy with Karaoke

کارائوکه بهترین و جذاب ترین روش یادگیری زبان و حتی خود آهنگ است. امروزه تمام آهنگ ها یک نسخه کارائوکه (بدون صدای خواننده) دارند. بهترین حالت برای استفاده از کارائوکه این است که صدای خودتان را هنگام خواندن یک آهنگ آلمانی ضبط کنید و بعد تلفظ، آواها و کلمات استفاده شده را با خواننده اصلی مقایسه کنید تا به مرور مثل یک بومی بخوانید و در نتیجه مکالمه کنید.

Rap It Up

موزیک رپ برای همه نیست، یعنی همه مردم آن را دوست ندارند. اما می تواند راهی سرگرم کننده برای یادگیری زبان آلمانی باشد. گوش دادن به موزیک رپ باعث می شود شما با Jugendsprache (the language of the youth) یا زبان جوانان آلمانی آشنا شوید. همچنین موسیقی رپ بهترین گزینه برای یادگیری اصطلاحات کوچه خیابانی آلمانی است.
موزیک جادو است! می توان از روش های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی یا هر زبان دیگری استفاده کرد، اما جذاب ترین و بهترین آن ها، موسیقی است
با مراجعه به وب سایت آموزشگاه زبان ایرانمهر و تکمیل فرم مشاوره رایگان می توانید از مشاوره موسسه بهره مند شوید و به روزترین اطلاعات در مورد دوره های مکالمه زبان آلمانی را دریافت و 15 درصد تخفیف ویژه برای ثبت نام از طریق وب سایت بهره مند شوید